Teknoloji

Tokyo 2020 Olimpiyatları, koronavirüs nedeniyle 2021’e ertelendi

Koronavirüs pandemisi nedeniyle çok sayıda spor olayı iptal edildi veya ertelendi . Ve şimdi küresel spor etkinliklerinin büyükbabası , aslında bu yaz Tokyo’da geçen Olimpiyat Oyunları onlara katılacak.

Japonya Başbakanı Shinzo Abe, Salı günü yaptığı açıklamada, Uluslararası Olimpiyat Komitesi ile yapılan görüşmelerin ardından Tokyo Olimpiyatlarının 2021’de gerçekleşeceğini tweetledi .

“IOC Başkanı Bach ile yaptığı telefon görüşmesinden sonra Başbakan Abe basına konuştu ve ikisinin Tokyo Olimpiyat Oyunlarının iptal edilmeyeceğini ve oyunların 2021 yazında düzenleneceğini kabul ettiğini söyledi.”

Salı günü yaptığı açıklamada, IOC , Sporcuların ve Olimpiyatlara katılan herkesin sağlığını korumak için Oyunların 2020’nin ötesinde , ancak 2021 yazından sonra bir tarihe yeniden planlanacağını söyledi . Spor etkinliğine Olimpiyat ve Paralimpik Oyunlar Tokyo 2020 adı verilmeye devam edilecek.

“Liderler, Tokyo’daki Olimpiyat Oyunlarının bu sıkıntılı zamanlarda dünyaya bir umut ışığı olabileceğini ve Olimpiyat ateşinin dünyanın şu anda kendini bulduğu tünelin sonunda ışık olabileceğini kabul etti.” dedi. Diyerek şöyle devam etti: “Bu nedenle, Olimpiyat ateşinin Japonya’da kalacağı kabul edildi.”

Olimpiyatlar geçmişte iptal edilmiş olsa da, I. Dünya Savaşı ve II. Dünya Savaşı nedeniyle, hiçbir zaman farklı bir yıla ertelenmediler.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Lütfen Reklam Engelleyici Devre Dışı Bırakanız.

Lütfen Reklam Engelleyici Devre Dışı Bırakanız.