Sağlık

Cinsiyet ve sosyal mesafe: Koronavirüs krizi yakınlığı nasıl değiştiriyor?

COVID-19 yaşında seks söz konusu olduğunda, NYC Sağlık Departmanı en risksiz yaklaşım konusunda açıktır. “En güvenli seks partnerinizsiniz,” diyor coronavirus pandemisi sırasında seks için yeni yazılı yönergeler , ekstra vurgu için “siz” kelimesinin altını çiziyor.

Peki ya bütün bu kendi kendine izolasyon öz-sevgisinden bıktıysanız ve kendiniz dışındaki uzantıları içeren cinsiyeti tercih edebilirseniz?

Doğru, üçüncü gün için aynı eşofman ve buruşuk tişört giyen bir ortağa bakarken seks aklınızdaki son şey olabilir. Sonra tekrar, bu belirsiz zamanlar ve sağlık, evde eğitim ve pazar daldırma ile ilgili endişelerin ortasında, fiziksel yakınlığın getirebileceği konfor ve zevk için özlem duyabilirsiniz. Bu sıra dışı zamanlarda sıradan sakinleştirici bir dokunuş.

Bu bir cinsel muamma. Sayısız çalışma, insanların gelişmek için dokunmaya ihtiyaç duyduklarını gösterdi, ancak yeni sosyal uzaklaştırma görevlerimiz, vücut sıvılarını değiştirmekten başka, trende sarılmaktan, tokalaşmaktan veya dirsek fırçalamaktan kaçınmamızı gerektiriyor. NYC Sağlık Departmanı, “Seks dahil – eviniz dışındaki herhangi biriyle yakın temastan kaçınmalısınız” diyor. Bir sonraki en güvenli seks partneri, kendinizden sonra, birlikte yaşadığınız kişidir. Ve o zaman bile, birisi kendini iyi hissetmiyorsa veya virüse potansiyel maruziyeti içeren bir yolculuktan dönmüyorsa, işler zorlaşabilir.

“Bir arkadaşımın kocası önümüzdeki hafta yurtdışından dönecek, eğer bir uçuşa gidebiliyorsa ve karantina dönemine kadar bir odada onu kapatması gerektiği fikrini taşıyamaz. New South Wales Üniversitesi Kirby Toplumda Enfeksiyon ve Bağışıklık Enstitüsü’nün cinsel sağlık programında fahri ziyaretçi profesör olan Juliet Richters diyor . “Yakın temas … önemlidir.”

“Fiziksel mesafenin birbirinden kopması anlamına gelmez.”
Oni Blackstock, NYC Sağlık Departmanı
Her gün binlerce insanın yaşadığı iddia edilen bir salgının ortasında , elbette güvenlik. Dünya çapında birçok insan evden çalışmaya, çocuklarını evden okula, hatta evden çıkmaya başladığında seks, sabır, yaratıcılık ve teknolojinin yeni normalleri tanımlayacağı başka bir alandır.

NYC Sağlık Departmanının HIV / AIDS Önleme ve Kontrol bürosunun komiser yardımcısı Dr. Oni Blackstock, “Fiziksel mesafelerin birbiriyle bağlantısının kesilmesi anlamına gelmiyor.”
Uzaklaşırken samimi kalmanın bir yolu.

Ama tam olarak bu samimi koronavirüs dönemi bağlantılarının nasıl şekilleneceği şimdi yazılan bir hikaye, temkinli dokunuşla dokunma, görüntülü sohbet ile görüntülü sohbet.

Columbia Üniversitesi Mekansal Epidemiyoloji Laboratuarı müdür yardımcısı ve Kirby Enstitüsü’nde kıdemli bir araştırma görevlisi olan Denton Callander , insanları mevcut durumu samimiyetin önünde bir engel olarak değil, onu ifade etme fırsatı olarak görmeye teşvik ediyor.

“Birine önem veriyorsanız ve onları güvende tutmak istiyorsanız, fiziksel mesafeyi korumak bunu yapmanın en iyi yolu olabilir” diyor. “Bunu yeni veya mevcut bir ortakla birlikte yapmak, yakın bir zamanda cinselliğin tekrar uygulanabilir olduğu bir süre için ortak bir hedefe bağlanmak, güven oluşturmak ve biraz heyecan ve enerji geliştirmek için bir yol olabilir.”

Bana dokun, bana dokun, dokun bana, teknoloji ile
Dijital kültürümüz, değişen cinsel etkileşim modellerini kolaylaştırmak için iyi bir konuma sahiptir.

Seks teknolojisi çevrimiçi sipariş edilebilir ve teslim edilebilir. 1 Ocak – 6 Mart tarihleri ​​arasında, Womanizer cihazı İtalya’da satışlarda% 60, Fransa’da% 40 ve Hong Kong’da% 71 artış kaydetti; bunların tümü virüsten en fazla etkilenen ilk 10 ülke veya bölgede yer aldı . Womanizer ayrıca binlerce ücretsiz vibratörü vermek için seks oyuncak satıcısı Bellesa Boutique ile ortaklık kurdu . “Hepinizi evinizde güvenli ve mutlu istiyoruz,” diye yazdı Bellesa Instagram’a.

Pornhub
, 11.6% kadar 17 Mart’ta – Pornhub, şaşırtıcı olmayan, dünya çapında trafikte bir artış gördü o rapor “korona” veya son 30 gün içinde kaydedilen “covid” ya içeren aşkın 9100000 aramalarla birlikte.

Callander, “Fiziksel mesafeyi korurken cinsel ilişki kurmanın harika ve güvenli bir yolu olan ‘karantina sırasında yalnız mastürbasyon’ gibi başlıklarla çevrimiçi görünen birkaç ev yapımı porno videosunu fark ettim. “Röntgencilik ve teşhircilik gerçekten seksi olabilir ve internet bu tür deneyimler için mükemmel bir araçtır.”

Mesajı iletme
Cinsel olumlu bilgiler ve görüşler için bir yer olan O Diaries gibi siteler, karantina sırasında her şeyi yalnız başına ve ortakları olanlar için baharatlı tutmak için ipuçları yayınladı . Bu tür öneriler her zaman cihazları içerir, ancak herkes dijital yoldan aşağı inme fikrinde değildir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Lütfen Reklam Engelleyici Devre Dışı Bırakanız.

Lütfen Reklam Engelleyici Devre Dışı Bırakanız.