Teknoloji

Amerika, Nuro’nun Yeni Nesil Sürücüsüz Dağıtım Aracı Tasarımını Onayladı.

Ulusal Karayolu Trafiği Güvenliği İdaresi de tasarıma imza attı

Bugün, ABD Ulaştırma Bakanlığı (DOT) ve Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi (NHTSA), Nuro’nun yeni nesil kendi kendine giden dağıtım aracı R2 için düzenleyici muafiyeti onayladı. Muafiyet, Nuro’nun halka açık yol testlerine başlamasına ve müşterilerin evlerine teslimat için hazırlanmasına izin veriyor.

Bu muafiyetle Nuro, aynaları kameralarla ve diğer sensörlerle değiştirebilir, aracın kenarlarını yuvarlaklaştırabilir, böylece daha az yer kaplar ve ön camı opak bir panelle değiştirir. Nuro ayrıca arka görüş kameralarını sürekli olarak çalıştırabilirken, yolcu araçlarında insan sürücülerinin dikkatini dağıtmaktan kaçınmak için araç ileri hareket ederken kapatılması gerekir.

Şirketin açıkladığı gibi, ‘Günümüzün binek otomobilleri ve kamyonları için federal araç standartları yazılmıştır. Ancak Nuro’da tamamen farklı bir şey inşa ediyoruz: sıfır işgalli bir araç.’

Halka açık yol testlerinin ardından Nuro, Walmart ve Domino’s ile zaten ortak olduğu Houston, Texas’taki müşterilerin evlerine ilk sürücüsüz teslimatlara başlamayı planlıyor. (Şirket Arizona’daki Kroger ile de ortaklık kurdu.)

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Lütfen Reklam Engelleyici Devre Dışı Bırakanız.

Lütfen Reklam Engelleyici Devre Dışı Bırakanız.