Teknoloji

Microsoft, Windows 10 arama çubuğu hatasını düzeltti

Microsoft, Windows 10’da işletim sisteminin temel özelliklerinden birinin çalışmayı durdurduğu anlamına gelen bir aksaklığı düzeltti.

Düzinelerce sosyal medyada Windows Arama’nın Çarşamba sabahı onlar için çalışmayı bıraktığı bildirildi.

Kullanıcılar, masaüstü arama aracını kullandıklarında ilgili sonuçlar yerine boş bir kutu getirdiğini söylediler.

İlk raporlandıktan saatler sonra şirket, sorunun çoğu kullanıcı için “çözüldüğünü” söyledi ancak bazılarının bilgisayarlarını yeniden başlatması gerekebilir.

“Bu sorun çoğu kullanıcı için çözüldü ve bazı durumlarda makinenizi yeniden başlatmanız gerekebilir” dedi.

Windows 10 işletim sistemi dünya çapında 800 milyon kullanıcıya sahiptir. Microsoft, sorundan kaç kullanıcının etkilendiğini söylemedi.

Araç, Windows’un en çok kullanılan olanaklarından biridir ve normalde kullanıcıların bilgisayarlarında depolanan dosyaları, uygulamaları, e-postaları ve diğer içerikleri bulmasını kolaylaştırır. Ancak, kapalı iken kullanıcılara sadece büyük bir gri kutu gösterildi.

“Görev çubuğu araması benim için çalışmıyor, bir hayvan gibi başlat menüsünü yukarı ve aşağı kaydırmam gerekiyor,” diye tedirgin bir kullanıcı tweetledi.

Bir diğeri de şöyle yazmıştı: “Son birkaç saat içinde başkalarının da aynı şeyi rapor ettiğini görene kadar bunun sadece ben olduğumu sanıyordum”.

Bazı kullanıcılar , Windows 10 Başlat Menüsü’nde Bing’i devre dışı bırakmanın sorunu çözdüğünü bildirdi .

ABD Ulusal Güvenlik Ajansı (NSA), Windows 10’da hackerlar tarafından meşru görünen kötü amaçlı yazılımlar oluşturmak için kullanılabilecek büyük bir kusur keşfettikten sonra geldi .

Microsoft bu hata için bir yama yayınladı ve bilgisayar korsanlarının sömürüldüğüne dair hiçbir kanıt görmediğini söyledi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Lütfen Reklam Engelleyici Devre Dışı Bırakanız.

Lütfen Reklam Engelleyici Devre Dışı Bırakanız.