Teknoloji

IOS 13.4, iPhone’unuzu ve Apple Watch’unuzu Araba Anahtarlarına Dönüştürebilir.!!

Yazılımın ilk beta sürümü bir 'CarKey' API'sı hakkında ayrıntılar içerir.

İOS 13.4 çıktığında araçlarınızı kilitlemek, kilidini açmak ve çalıştırmak için iPhone’larınızı ve Apple Saatlerinizi kullanabilirsiniz. 9to5Mac’a göre, mobil işletim sisteminin ilk beta sürümü, cihazlarınızı NFC’li araçlar için anahtar olarak kullanmanıza izin verecek bir ‘CarKey’ API’sine referanslar içeriyor. Yayının gördüğü dahili dosyalara dayanarak, Face ID ile kimlik doğrulamanız bile gerekmeyecek – piliniz bitse bile cihazınızı çalışmak için okuyucunun yakınında tutmanız yeterlidir.

Buna ek olarak, bu özellik, diğer kişilere cihazları ile aracınıza erişim sağlama yeteneğine sahip gibi görünüyor. Bu güvenilir aile üyesine veya arkadaşınıza Cüzdan uygulaması aracılığıyla yapabileceğiniz bir davetiye göndermeniz gerekir.

Eşleştirme işlemi aslında Apple’ın Cüzdan uygulamasıyla başlar, ancak bir cihazı ilk kez bir arabaya bağladığınızda kurulumunuzu bitirmek için otomobil üreticinizin uygulamasına da sahip olmanız gerekir. Cihazınızı NFC okuyucunun üzerine yerleştirdiğinizde, Cüzdan uygulamanızda bir CarKey görünecektir. Daha sonra bu anahtarı bir Apple Watch’a ekleyebilirsiniz.

Telefonunuzu bir anahtar olarak kullanma yeteneği yeni bir konsept olmaktan uzaktır, ancak aracınızın dijital bir anahtar uygulaması yoksa bu özellik hoş bir özellik olabilir. Tabii ki, sadece aracınızın üreticisinin araçları için CarKey’i uygulamak için teknoloji deviyle çalışacağını umabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Lütfen Reklam Engelleyici Devre Dışı Bırakanız.

Lütfen Reklam Engelleyici Devre Dışı Bırakanız.