Sağlık

Öksürük Nedir ? Öksürük Nasıl Geçer ?

Öksürük Nedir Turksat.org

Yaygın tahriş edici maddeler arasında duman, mukus veya polen, küf veya toz gibi alerjenler bulunur. Bazı tıbbi durumlar veya ilaçlar hava yollarınızdaki sinir uçlarını tahriş eder ve öksürüğe neden olur.

Öksürük, ne kadar sürdüğüne bağlı olarak akut, subakut veya kronik olabilir. Akut öksürükler üç haftadan az sürer ve genellikle soğuk algınlığı veya sinüzit veya zatürree gibi diğer enfeksiyonlardan kaynaklanır. Subakut öksürükler üç ila sekiz hafta sürer ve ilk soğuk algınlığı veya solunum yolu enfeksiyonu bittikten sonra kalır. Kronik öksürükler sekiz haftadan fazla sürer ve gastroözofageal reflü hastalığı (GERD), sinüs enfeksiyonları veya alerjilerinden postnazal damla veya astım, kronik obstrüktif akciğer hastalığı (KOAH), pulmoner fibroz ve interstisyel akciğer hastalıkları gibi kronik akciğer rahatsızlıklarından kaynaklanabilir. .

Doktorunuz öksürüğü teşhis ve tedavi ederken tıbbi geçmişinizi, fizik muayenenizi ve test sonuçlarınızı dikkate alacaktır. Sigarayı bırakmak ve duman, diğer tahriş edici maddeler veya bazı ilaçlardan kaçınmak öksürüğünüzü hafifletebilir. Öksürüğü kontrol eden ilaçlar genellikle sadece aşırı rahatsızlığa neden olan veya uykuyu engelleyen öksürükler için kullanılır. Çocuğunuzun öksürüğünün nasıl tedavi edileceği hakkında doktorunuzla konuşun.
Mutsuz resimleri olumlu hale çevirmek benim için büyük bir yetenek bence. Yani bunu herkesin başaramayacağını bildiğim gibi sizin de emin olmanızı isterim. Kazandıracağım en büyük etken bu olur herhalde. Geri kalanlar için çok fazla türetmeye ihtiyacım yok. Ama bu konuda epey usta olduğumu düşünmenizi sağlayacağım. Kendime çok güveniyorum. Bunun için varım ve çok uzak değil kendi evinizde yaşıyor olacağız. Kollarımda, ses tonumda, bedenimde, eşsiz kokumda. Hemen hemen her zerremde huzurun tadına varacaksın. Sana hizmetimde tam olarak hissedeceklerini anlatabilmem mümkün değil. Sadece kusursuz olacağını bilmeni istiyorum
Kendini kanıtlamış ve artık ismini duyurmuş bir İstanbul escort hatunuyla beraber olmanın vakti gelmedi mi? Tahrik edici güzelliğimden azmadığını söyleyemezsin bana. Dokunmak için can attığının farkındayım. Beklentilerinin tamamını karşılayabilecek harika bir bayan istiyorsun ve bunun için buradayım. Kucağında yapacağım danslara hayran kalacaksın. İlk adımı senden beklemeye ihtiyacım yok. Merak etme seni rahatlatmak için hiçbir şeyden çekinmeden hareket edecek ve önce ben yanaşacağım sana. Kokumu aldığında zaten dayanamayıp direkt olarak karşılık vereceksin. Her ikimiz adına da muhteşem bir akşam geçsin istiyorum. Bu doğrultuda beraber karar vermeli ve hoşgörülü olmalıyız. Bana ayak uydurabileceğini biliyorum.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Lütfen Reklam Engelleyici Devre Dışı Bırakanız.

Lütfen Reklam Engelleyici Devre Dışı Bırakanız.